POWER IS POWER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

× THE STORY ×

Петдесет години.
Две поколения и точно петдесет години бяха минали от Ледената война. Война, която бе убила милиони. Война, която затри цели фамилии. Уестерос се беше разцепили на шест кралства, като бяха останали единствено шест от големите домове - Таргариен, Ланистър, Старк, Тъли, Грейджой и Мартел. Тирел, Баратион, Арин, както и по-малките фамилии, бяха заличени от лицето на земята. Или поне всички бяха убедени в това. Дори след толкова време, повечето кралства все още не бяха успели да възстановят загубите от войната. Бяха загубили твърде много хора, трябваше да върнат твърде много дългове, а напрежението между тях растеше с всеки изминал ден.

* * *
× WELCOME ×
Вход

Забравих си паролата!

× LATEST ×
Latest topics
» Pure Evil
i am the northern sky of terror EmptyСря Юни 26, 2019 10:51 pm by ansya stark;

» Запазване на лик.
i am the northern sky of terror EmptyПон Юни 24, 2019 8:59 pm by ansya stark;

» Отсъствия
i am the northern sky of terror EmptyНед Юни 23, 2019 11:13 pm by Narcissa.

» Jaehaerys Targaryen|councillor of king Rhaegar|fc: aaron tveit|TAKEN
i am the northern sky of terror EmptyПет Юни 07, 2019 11:34 pm by rhaegar.

» ❄❄❄ ❅ ❄❄❄
i am the northern sky of terror EmptyЧет Юни 06, 2019 8:07 pm by Ivyra Stark

» Ivyra Stark | Princess of Winterfell | fc: Kaya Scodelario | TAKEN.
i am the northern sky of terror EmptyЧет Юни 06, 2019 10:00 am by lady sun;

» ♦ insane is not always a bad word ♦
i am the northern sky of terror EmptyСря Юни 05, 2019 11:07 pm by kaya

» -||in the end it doesn't even matter||-
i am the northern sky of terror EmptyСря Юни 05, 2019 8:08 pm by Rose.

» A seven nation army couldn't hold me back.
i am the northern sky of terror EmptyСря Юни 05, 2019 7:13 pm by doreana morras.

» "You hate me, huh? That sounds like the beginning of a love story, not the end of one."
i am the northern sky of terror EmptyНед Май 26, 2019 1:51 pm by relaenya dotaris;

» and please do not hurt me, love, i am a fragile one.
i am the northern sky of terror EmptyНед Май 26, 2019 10:41 am by lady sun;

» Pick your poison.
i am the northern sky of terror EmptyВто Май 21, 2019 8:56 pm by Elia Sand.

× WHO'S ONLINE? ×
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 5 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 5 Гости

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 47, на Вто Дек 04, 2018 9:29 pm

i am the northern sky of terror

2 posters

Go down

i am the northern sky of terror Empty i am the northern sky of terror

Писане by Asterion Rayder Пон Дек 17, 2018 4:32 pm

Asterion "Aster" Rayder
27 y.o.; born in Saath, Essos; fc: Alexander Ludwig




В Саат вечер ставаше студено, ала мъжете срещу Астер нямаше как да знят. Кожата им със загар и тънките платове на дрехите им подсказваха, че рядко виждаха друго, освен Дорнските пустини, освен ако не се отправеха на толкова далечно приключение, като към Северен Есос. Тяхното нездраво любопитство и необичайна дързост само допринасяха за странността, която витаеше от тах. Но за Астерион тези хора не бяха чужди –много идваха и си отиваха от Саат, запътили се към други градове. Самият той неведнъж бе пътувал до Уестерос, в желание да види земите, които някога принадлежаха на дядо му.
„Разкажи ни още.“ Каза единият дорнец, наливайки още вино на всички. „Каза, че не си от тук.“
„Тук съм роден.“ Започна Астер, забивайки поглед в пламъците на огъня, топлещ и трима им. „Но мястото ми не е тук. Нито майка ми е от Есос, нито баща ми. Нито който и да било от рода ми.“
„Не се обиждай..“ Рече по-стария дорнец, чиято брада покриваше голяма част от лицето, оставяйки го почти невъзможно за разчитане. „... Но какво, в името на боговете, правиш на това забравено от тях място тогава?“
Смехът им отекна в мрака, а на устните на светлоокия се появи само лека усмивка. Често си задаваше този въпрос; нима искаше да прекара остатъка от живота си в малко и бедно градче, от което боговете често отвръщаха поглед? Не разказваше често историята на семейството си, защото не я чувстваше своя; бяха изминали прекалено много години и всичко, което можеше да каже бяха чужди спомени.
„Баща ми е бил съвсем малък, когато се е случила Ледената война. Разказваше ми за онова, което тогава не е разбирал. За ужасните създания, които помели Севера с лекота. А именно-мястото, където семейството ми живеело. Отвъд Вала.“
„Диваци!“ Възкликна изненадано по-младия дорнец. „Те са били диваци. Нали?“
Щеше да им спести една, едничка истина. Че дядо му бе Манс Райдър. И че някога неговата непоколебима особа е всявала респект в много диваци, които бяха го избрали за свой предводител. Често се опитваше и да си го представи; голям и суров човек, отказал се от всички познати удобства, за да живее сред сняг, диви създания и още хора, като него. Хора, които не признаваха играта на тронове, която безспирно поставяше един господар над друг, при всяка следваща война на Юга. И всичко беше Юг, еднакво –Уинтърфел. Ривъррън, Дорн. Сякаш цял отделен свят, който Манс беше загърбил. А може би това щеше да стори и баща му, ако не беше Ледената война.
„Когато войната настъпи, дядо ми изпратил съпругата си и децата им далеч, на юг. Колкото се може по-далеч от немъртвите. Но те не могли да стигнат по-далеч от Долината. Група диваци успели да се качат на кораб за Есос, надявайки се че лошата съдба няма да ги последва. С години се чудели какво се е случило с останалите, които не дошли на следващите кораби. Баща ми престанал да се надява и скоро просто продължил живота си тук, с друга дивачка.“ Астерион разпери ръце драматично, сякаш останалата част от историята изглеждаше предвидима.
„Дали има нещо за теб там, на Север от Севера?“ Запита се стария мъж, без да осъзнава, че многото изпито вино му пречеха да пази мислите си скрити.
„Само сняг и смърт.“ Отвърна Астерион.
Но не можеше да не си помисли, че може би грешеше.
Че може би имаше още.
Светлината на утринните лъчи се процеждаше из града. Дорнците бяха заспали. Астерион обърна поглед на Север. Някъде там, отвъд морето, се криеше неговото минало.


▬ RELATIVES...
Mance Rayder ✝️ -grandfather
Kjarten Rayder ✝️ -father
Brida Rayder ✝️ -mother
Tyra Rayder ✝️ -sister






Asterion Rayder
Asterion Rayder
Common
Common

Брой мнения : 248
Join date : 17.12.2018

Върнете се в началото Go down

i am the northern sky of terror Empty Re: i am the northern sky of terror

Писане by ansya stark; Пон Дек 17, 2018 4:37 pm

Добре дошъл!
ansya stark;
ansya stark;
Stark
Stark

Брой мнения : 5065
Join date : 23.03.2018

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите